Na het creëren van de verschillende binnenruimtes van CITY 2, de glazen balustrades, de bekleding van de vloeruitsparingen en kolommen, de monumentale trap, de decoraties van de centrale hal en de toegangen, hebben we de buitengevels bestudeerd en gerenoveerd.

De werkzaamheden werden uitgevoerd in de Kruidtuinlaan, Nieuwstraat en de Blekerijstraat.

De uitdaging bestond erin het werk uit te voeren zonder de etalages en ingangen te verduisteren. Hiervoor werd 110 m3 aan steigers geplaatst om alle renovatiewerkzaamheden uit te voeren:

De nieuwe winkeletalages uit verlijmde beglazing en hun geautomatiseerde deuren, de gelakte aluminium luifels, de gordijngevels, de bekleding van de kolommen met inbegrip van de bordensteunen.

Ook de toegangspoorten van de Kruidtuinlaan en de Nieuwstraat en de voetgangersbrug van de Blekerijstraatwerden onder handen genomen.

Daarnaast werden aluminium friezen, gezeefdrukte glazen bekleding en toegangsdeuren in de Blekerijstraatvoorzien van een decoratieve roestvrijstalen coating.

De uitdaging: we ontwikkelden gegalvaniseerde steunen met een hoogte van 0 tot 700 mm om alle nieuwe gevelbekledingselementen te plaatsen en te ondersteunen.

Bovendien voerden we ons werk uit conform de PEB-normen, die altijd erg ingewikkeld zijn voor gedeeltelijke renovaties.

Het nieuwe ontwerp geeft een nieuwe dimensie aan het gebouw en aan de Nieuwstraat en sluit aan bij het Galéria Inno project dat we ook begin jaren 2000 hebben uitgevoerd …